کرکره برقی : ستاد فروش کرکره برقی با قیمت مناسب

سایت تبلغاتی کرکره برقی گمرکات

این سایت در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در حوزه شهری تهران راه آندازی شده و بخش کرکره برقی سایت تهران سرویس هم به این منظور راه اندازی گردیده است . تولید کنندگان کرکره برقی می توانند جهت ثبت سفارش خود در این سایت با شماره تلفن های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایند .

خدمات شهری در صنف کرکره برقی با قیمت مناسب

بخش های مختلف کرکره برقی را بشناسید و به کاربرد آن ها دقت کنید.

40 نکته مهم در مورد قیمت کرکره برقی

کرکره برقی از چه قسمت هایی تشکیل شده است ؟

یک کرکره برقی بطور کلی از 4 بخش تشکیل شده است :

 • موتور و متعلقات آن
 • تیغه های کرکره
 • ریل
 • شفت

کرکره برقی

شناخت سایر بخش های کرکره برقی

البته می توان بخش های دیگری را هم به عنوان ملزومات به آن اضافه کرد و قوطی کشی و یا آهن کشی زیر ریل ، تیغه های ابتدایی و بست پلاستیکی حلزونی را هم به بخش های بالایی اضافه کرد . اما اکثر نصاب ها و شرکت های غیر حرفه ای از تیغه ابتدایی و بست پلاستیکی حلزونی استفاده نمی کنند که از نظر فنی موجب اشکالاتی در نصب می شود .

تیغه ابتدایی و بست پلاستیکی حلزونی ( مخصوص شفت ) اولین بار توسط کارخانجات هوکارت جهت کاهش صدای کرکره و جلوگیری از بریدن کرکره از روی شفت ، طراحی شده و به بازار عرضه شد و امروزه بسیاری از نصاب های کرکره برقی از آن استفاده می کنند . اما گاهی مشاهده می شود که عده ای آن را حذف کرده و برای راحتی کار خود از آن ها صرف نظر می کنند .

کرکره برقی

تفاوت اصلی کرکره برقی اغلب در نوع موتور و یا نوع تیغه کرکره آن است .

تیغه های کرکره از نظر جنس انواع مختلف دارند :

الف : تیغه های روی فوم

این تیغه ها از جنس گالوانیزه ( ورق کانال کولر ) بوده و داخل آن فوم تزریق می شود . کرکره برقی های قدیمی اغلب از این جنس بودند ولی امروزه به چند دلیل کمتر استفاده می شوند . اول اینکه این ورق ها نازک بوده و با روش تا کردن و پرس کردن شکل دهی می شوند و قلاب آن ها ضعیف بوده و پس از مدتی باز می شوند . مخصوصا در کرکره هایی که ارتفاع بیش از دو و نیم متر دارند ، توصیه نمی شوند .

دوما در سال های اخیر مواد اولیه فوم این کرکره بسیار گران شده و مهم ترین امتیاز کرکره های رول فوم را که قیمت پایین بوده از بین برده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

ب : تیغه های فولادی ( گالوانیزه )

بر خلاف اسم این کرکره ها ، جنس آن ها از فولاد نیست و نام کرکره فولادی یک نام تبلیغاتی بوده و شاید موجب فریب تعدادی از خریداران هم شود . این کرکره های آهنی از ورق های نازک فلزی تشکیل شده که سختی و محکمی آن ها به ضخامت ورق بستگی دارد .  اما اشکال اصلی این کرکره ها تولید صدای بیشتر و زنگ زدگی آن ها می باشد . هرچند در ماه های اول پس از نصب ممکن است این اشکال ظاهر نشود .

ج : کرکره های آلومنیومی :

این کرکره ها طرفداران زیادی دارند . تنوع در طراحی و رنگ – قابل بازیافت بودن آن – وزن سبک و کم صدایی این کرکره باعث شده که اغلب مردم این جنس را ترجیح دهند .

کارخانجات درب اتوماتیک هوکارت بیش از 20 مدل  کرکره از جنس آلومنیوم ، طراحی و اختراع کرده که هر کدام کارایی خاصی داشته و با هدف خاصی طراحی و ساخته می شوند . مثلا کرکره های مخصوص پنجره – کرکره های مخصوص عرض های خیلی بزرگ – کرکره های صنعتی و یا کرکره های لوکس و ضد سرقت و تیغه های کرکره های خاص

 • اکثر مردم فقط با کرکره های آلومنیومی 8 سانتی متری معمولی و سفید رنگ آشنا هستند و مطمئنا اگر انواع مختلف و متنوع آن را بشناسند انتخاب های بسیار بهتری خواهند داشت .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

د ) کرکره های شفاف ( پلی کربنات )  :

این کرکره ها در سال های اخیر طرفدارانی پیدا کرده اند و هر چند که معمولا دارای قیمت بالاتر و مقاومت نسبتا پایین تری هستند ، اما کاربرد های خاصی دارند که آن ها را جذاب می نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برندهای معروف و با کیفیت موتور کرکره برقی کدامند ؟

نکته اول در مورد موتورها این است که تقریبا غالب موتورهای کرکره که در ایران عرضه می شوند چینی هستند و البته گاهی سود جویان با نصب بر چسب های مختلف بنام موتور های آلمانی ، ایتالیایی و ... آن ها را با قیمت بالاتر می  فروشند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

موتورهای کرکره برقی بطور کلی 3 دسته هستند :

الف ) موتورهای سنترال یا مرکزی ( تقریبا استفاده از این نوع موتورها منسوخ شده است )

ب ) موتورهای تیوبلار : این موتور در داخل شفت قرار گرفته و از بیرون قابل رویت نیست و معمولا برای کرکره هایی با ابعاد کوچک استفاده می شود . اغلب این موتورها قدرت کشش کمتر از 150 کیلوگرم را دارند .

ج ) موتور ساید :

همانطور که از اسم این موتور مشخص است در بیرون و کنار کرکره نصب شده و توسط یک زنجیر و چرخ ، شفت موتور را به چرخش در می آورند . این موتورها با قدرت موتور و سایز های مختلف در بازار عرضه می شوند و نسبت به بزرگی و وزن کرکره ها انتخاب و نصب می شوند .

 • به طور کلی موتور کرکره برقی می تواند از نوع Ac یا Dc باشد . موتورهای Ac فقط با برق شهری کار می کنند . ولی موتورهای Dc دارای باطری بوده و در زمان های قطع برق نیز با باطری کار می کنند و قیمت بالاتری دارند .

کارخانجات هوکارت سالهاست که برند آمپر و برند ویس موتور را در ایران عرضه می کند و این برندها از نظر کیفیت کاملا تضمین شده هستند . این موتورها دارای گارانتی 18 ماهه بوده و دارای سیم پیچ مسی هستند و در 15 سال گذشته امتحان خود را پس داده اند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیا اندازه کرکره و متراژ آن در انتخاب موتور کرکره برقی مهم است ؟

بله بسیار مهم است با ضرب کردن طول و عرض کرکره ، مساحت آن مشخص می شود و سپس وزن تقریبی کرکره را می توان تعیین کرد .

موتورهای تیوبلار را برای کرکره های بالای 100 کیلو توصیه نمی کنیم . هر چند برای کرکره های سبک هم موتور ساید ترجیح بیشتری دارند ، زیرا معمولا دارای قدرت موتور بیشتری هستند .

مهم ترین مزیت موتورهای ساید این است که پس از نصب هرگاه ، مشکلی پیش می آید به راحتی قابل سرویس و تعویض است . در صورتی برای تعمیر و یا سرویس موتورهای تیوبلار حتما باید کل کرکره را باز کرده و به آن دسترسی پیدا کنیم . امروزه موتورهای تیوبلار در سایز های 40 ، 60 ، 80 100 ، 150 نیوتن عرضه می شوند . ( البته گاهی سود جویان با نصب برچسب های قدرت موتور غیر واقعی تقلب می کنند که بایستی دقت لازم را داشته باشیم )

موتورهای ساید نیز با قدرت های مختلف عرضه می شوند . به عنوان مثال موتور آمپر Ac600 دارای موتور 600 بوده و با  برق شهری کار می کند و موتور ویس Dc300  دارای قدرت 300 بوده و قابلیت کار کردن با برق شهری و یا باطری را دارد.

 

 • جنس کرکره برقی چیست و کدام مدل بهتر است ؟

جنس کرکره برقی می تواند ورق گالوانیزه ، آلومنیوم و یا پلی کربنات ( شفاف ) باشد . هر کدام از جنس های گفته شده می تواند جذابیت داشته باشد اما اغلب کرکره های برقی ایران از جنس آلومنیوم انتخاب می شوند .

 • ریل کرکره چقدر مهم است ؟

ریل کرکره برقی نیز اهمیت ویژه ای دارد . ریل ها نیز می توانند از جنس ورق گالوانیزه ( به ریل آهنی یا فولادی معروفند ) و یا از جنس آلومنیوم باشند .

ریل ها نیز می توانند شکل و اندازه مختلفی داشته باشند و نسبت به نوع تیغه کرکره انتخاب می شود . هرچند اغلب نصاب های غیر حرفه ای اهمیت این موضوع را درک نکرده و صرفا از یک نوع ریل برای تمامی کرکره ها استفاده می کنند .

هر چقدر عرض کرکره بیشتر باشد عرض ریل ها و در حقیقت عمق ریل ها نیز باید بیشتر باشد .

 

انواع ریل های کرکره کدامند ؟

 • 4 سانتی متری
 • 6 سانتی متری
 • 8 سانتی متری
 • 10 سانتی متری
 • 12 سانتی متری
 • 14 سانتی متری
 • ریل های پشت قوطی دار و بدون قوطی
 • ریل های ساده و یا ریل های با طراحی خاص ( جهت بالا بردن مقاوت آن )

توصیه ما این است که از ریل های حرفه ای مخصوص کرکره خود استفاده کنید . داخل همه ریل ها در دو طرف دهانه آن طوری نصب شود که کرکره مستقیما با ریل آلومنیومی تماس پیدا نکرده و صدا نداشته باشد.

 • رنگ کرکره چه تاثیری در قیمت آن دارد ؟

با توجه به اینکه کرکره برقی بخشی از نمای یک ساختمان را تشکیل می دهد ، لذا زیبایی و همخوانی هارمونی رنگ آن با نمای ساختمان می تواند بسیار مهم باشد . اما از آنجایی که اغلب تولید کنندگان و فروشندگان توان تولید و عرضه رنگ های متنوع را ندارند فقط از رنگ سفید و گاهی نوار قرمز استفاده می کنند و سلیقه مشتری را لحاظ نمی کنند . در اغلب موارد هم مردم عادی و خریداران به اشتباه فکر می کنند که محدودیت انتخاب رنگ دارند و فقط بایستی رنگ سفید را نصب کنند.

کارخانجات هوکارت با داشتن خط رنگ فول رباتیک و بسیار مجهز همواره در ارائه رنگ های دلخواه برای مشتریان پیشرو بوده و حتی رنگ طرح چوب در مدل های مختلف را برای کرکره ارائه می کنند .

انتخاب رنگ های دلخواه هر چند که هزینه مختصری به کرکره اضافه می کنند ، اما با توجه به ارزش و زیبایی چشم نواز آن بسیار توصیه می شود . با انتخاب رنگ های مختلف محیط اطرافمان را شادتر و دلنشین تر بسازیم و از رنگ ها لذت ببریم

 • رنگ الکترواستاتیک چیست ؟

امروزه صنعت تولید درب اتوماتیک و کرکره برقی رشد کرده و بسیار پیشرفته است . هرچند برخی از کرکره ها هنوز با روش های سنتی و دستی قدیمی و با کیفیت پایین ( قیمت پایین ) تولید و عرضه می شود . اما کارخانجات هوکارت با راه اندازی خط رنگ بسیار پیشرفته و فول رباتیک با روش های الکترواستاتیک کار می کند . این خط تقریبا 240 متر طول دارد و بدون دخالت دست و به صورت اتوماتیک کار می کند . در ابتدای خط کرکره ها وارد تونل شستشوی پیشرفته می شوند . کرکره های در حال حرکت در داخل تونل توسط دوش های فشار قوی با مواد شوینده مختلف شسته شده و فرچه زده می شوند . سپس وارد تونل خشک کن شده و بطور کامل خشک می شوند تا آماده رنگ شوند .

( کرکره هایی که بدون شستشوی مناسب رنگ شوند بعد از مدت کوتاهی پوسته داده و رنگ آن ها کنده می شود )

بعد از این مرحله کرکره در حال حرکت به تونل رنگ وارد می شوند و در این ایستگاه ها توسط 24 رباط هوشمند رنگ پاشی می شوند . این رنگ آمیزی توسط جریان الکتریسیته و با روش وارد کردن ذرات رنگ پودری بر روی کرکره می نشینند . در مرحله بعدی کرکره های رنگ شده به ترتیب وارد کوره مجزا می شوند تا بطور کامل پخته شده و کیفیت مطلوبی پیدا کنند  .

در کارخانجات هوکارت کرکره ها پس از رنگ شدن توسط واحد کنترل کیفیت مورد بازدید و ارزیابی قرار می گیرند .

ضخامت رنگ های کرکره هوکارت بایستی بیش از 70 میکرون باشد .

( اغلب کرکره های ارزان قیمت با روش سنتی و دستی رنگ شده و ضخامت آن ها کمتر از 30 میکرون است )

 • لوازم جانبی کرکره برقی کدام قطعات هستند ؟

سنسور یا چشمی و فلشر ( چشمک زن  ) جزء لوازم جانبی کرکره برقی محسوب می شوند . زمانی که کرکره در حال حرکت به سمت پایین یا بالا باشد ، چراغ فلشر بصورت چشمک زن علامت می دهد . هر وقت در حال حرکت کرکره به سمت پایین شخصی یا شئ از زیر آن حرکت کند ، چشمی حرکت کرکره را متوقف خواهد کرد .

 • آیا نصب لوازم جانبی کرکره ضرورت دارد ؟ و قیمت آن ها چقدر است ؟

علی رغم اینکه چشمی و فلشر قیمت زیادی ندارند ، اما کارایی و اهمیت زیادی دارند اما به دلیل بی توجهی نصاب ها در ایران کمتر نصب می شوند . مشتریانی که به عملکرد و کارایی آن ها آشنا باشند تاکید زیادی برای نصب آن ها خواهند داشت تا ضریب اطمینان کرکره بالا بوده و خطری نداشته باشد.

قیمت کرکره برقی به چه عواملی بستگی دارد ؟

قیمت کرکره برقی در درجه اول به سایز و ابعاد آن بستگی دارد .

زیرا هر چه مساحت و متراژ کرکره بیشتر باشد باید کرکره قوی تر و محکم تر و همچنین باید از موتور و حتی از ریل و شفت قوی تری استفاده شود .

جهت مقایسه قیمت کرکره های آلومنیومی لازم است بدانیم هر یک متر کرکره چند کیلو می شود . امروزه کرکره های آلومنیومی بسیار ضعیفی تولید می شوند که هر متر کرکره آن ها دارای وزنی کمتر از 3 کیلوگرم است ( اغلب بنام کرکره های 5 کیلویی به فروش می رسد ).

هرچقدر کرکره آلومنیومی سبک باشد ، قیمت آن ارزان تر و در نتیجه استحکام آن بطور طبیعی کمتر می شود .

کرکره هایی که از مواد اولیه ضایعات آلومنیوم ساخته می شوند نیز دارای کیفیت و استحکام کمتری هستند و در نتیجه ارزانتر می شوند .

موضوع دیگر تعیین کننده قیمت کرکره ، درجه سختی آلومنیوم آن می باشد که توسط دستگاه سختی سنج اندازه گیری می شوند . درجه سختی کرکره می تواند از 0 تا 15 باشد . هرچه درجه سختی بیشتر باشد کیفیت و استحکام آن بیشتر می شود .درجه سختی کرکره آلومنیومی به کیفیت و فرآیند طراحی و تولید آن نیز بستگی دارد و مخصوصا به وضعیت ایج کردن تیغه ها بسیار وابسته است .

بطور خلاصه قیمت کرکره برقی به عوامل زیر بستگی دارد :

 • اندازه و ابعاد کرکره
 • قدرت موتور و نوع موتور
 • جنس مواد اولیه آلومنیوم ( ضایعاتی یا استاندارد )
 • درجه سختی آلومنیوم و کیفیت تولید
 • طراحی و زیبایی ظاهری آن
 • رنگ کرکره
 • گارانتی موتور و کرکره
 • انواع کرکره برقی هایی که در کارخانجات هوکارت تولید می شوند ، کدامند ؟
 • 80 تک پل خیلی سبک
 • 80 تک پل معمولی
 • 80 دو پل
 • 80 کراش
 • 90 پاکر
 • 80 پروانه ای
 • تیغه های کرکره برقی 100
 • لوکس 70
 • لوکس 90
 • لوکس 110
 • ارنست کرکره ( کرکره صنعتی مخصوص عرض های بزرگ )
 • 40مخصوص پنجره
 • 60 مخصوص پنجره

تعداد ریموت روی موتور چند عدد است ؟

معمولا تمامی موتورهای کرکره را بصورت یک پک کامل خریداری کنید . که دارای دو عدد ریموت فابریک است . اما اگر تعداد ریموت بیشتری نیاز داشته باشید می توانید از فروشنده بخواهید . در اغلب موارد ریموت کرکره برقی قیمت چندان زیادی ندارد .

 • آیا کرکره برقی را برای پنجره هم می توان استفاده کرد ؟

بله تیغه کرکره هایی که دارای عرض کمتری هستند معمولا برای پنجره استفاده می شوند . تیغه های 4 سانتی متری پانچ و 6 سانتی متری زبکر و همچنین تیغه 4 سانتی متری  آدلر که در کارخانجات هوکارت تولید می شود برای نصب پنجره طراحی شده اند .

البته اغلب تولید کنندگان کرکره در ایران فقط تیغه های 8 سانتی متری ( 80 تک پل و دو پل ) و تیغه 10 سانتی متری تولید می کنند و از طراحی و تولید تیغه های خاص پنجره ناتوان هستند . اما کارخانجات درب اتوماتیک هوکارت به عنوان پیشرفته ترین و مجهز ترین تولید کننده تخصصی کرکره در ایران دارای تنوع بسیار زیادی می باشد .

 • قفل مکانیکی برای کرکره چقدر ضرورت دارد ؟

اگر از کرکره برقی مناسب استفاده کنید معمولا نیازی به نصب قفل مکانیکی نیست . اما برخی از افراد عادت دیرینه قدیمی و به جهت اطمینان بیشتر مایلند که از قفل های مکانیکی مازاد استفاده نمایند .

اگر شما به دنبال کرکره  برقی ایمن تر هستید توصیه می کنیم از کرکره های لوکس و ضد سرقت هوکارت استفاده نمایید . در این کرکره ها ما بین تیغه ها ، غضروف های آلومنیومی بکار می رود . تیغه های غضروف دار خاصیت بسیار جالبی دارند اگر به هر دلیلی موتور و کرکره از کار بیفتد با فشار دادن کرکره از سمت پایین به بالا غضروف ها در داخل ریل گیر کرده و به هیچ عنوان کرکره بالا نمی رود ( و این یعنی خاصیت ضد سرقت )

در صورتی که در تیغه کرکره های معمولی اگر از سمت بالا کرکره آزاد شود با فشار دادن کرکره از پایین به سمت بالا به راحتی کرکره از ریل در می آید .

 

 • چرا اکثر مردم ایران از چشمی و فلشر در کرکره برقی استفاده نمی کنند ؟

چشمی و فلشر بسیار کاربردی و مهم هستند . اما اغلب نصاب ها و فروشندگان کرکره برقی به منظور رقابت در قیمت نهایی و ارزان کردن قیمت کل کرکره برقی ، آن را حذف نموده و به خریدار پیشنهاد نمی کنند و در اکثر موارد خریداران از این امکانات بی خبر مانده و محروم می شوند. تقریبا بیشتر خریدارانی که به قابلیت چشمی و فلشر آشنا هستند ، نسبت به اضافه کردن و نصب آن ها حساس بوده و تاکید می کنند .

کارخانجات هوکارت اولین و تنها  تولید کننده فلشر و سنسور چشمی در ایران است که محصولات آن در بازار و در صنف های مختلف استفاده می شوند .

 • تیغه ابتدایی کرکره چیست و چه کاربردی دارد ؟

تیغه ابتدایی کرکره ، برای اولین بار توسط هوکارت اختراع و به بازار ارائه شده و البته بسیاری از تولید کنندگان و نصاب های کرکره هنوز آن را استفاده نکرده و مقاومت می کنند .

برای پی بردن به اهمیت و کاربرد تیغه ابتدایی متن زیر را با دقت بخوانید .

تیغه های کرکره پس از مونتاژ شدن در هنگام نصب بایستی بر روی شفت پیچ شوند . در روش قدیمی و سنتی اولین تیغه هیچ تفاوتی با بقیه نداشت و نصاب ها اولین تیغه کرکره را می کوبیدند و پس از سوراخ کردن ، آن را بر روی شفت آهنی پیچ می کردند . این کار دو ایراد اساسی داشت . اولا کرکره زمانی که بر روی شفت رول و جمع می شد ، شفت رول شده به صورت تخم مرغی در می آمد که این مورد به مرور زمان موجب سر و صدای تیغه ها و باز شدن قلاب ها می شد و دومین اشکال این بود که پس از مدتی پیچ ها تیغه اول را بریده و کرکره باز می شد.

تیغه ابتدایی طراحی شده توسط هوکارت ، یک تیغه کاملا خاص بوده و مخصوص ابتدای کرکره می باشد  . معمولا اگر بخواهند کیفیت کرکره برقی نصب شده بالا باشد ، تیغه ابتدایی را روی سمت پلاستیکی حلزونی روی شفت پیچ می کنند تا بتوانند دو اشکال فنی گفته شده در بالا را حل نمایند .

لذا استفاده از تیغه ابتدایی را به همه خریداران کرکره برقی توصیه می کنیم . این تیغه هم قیمت خاصی نداشته و معمولا در تمامی محصولات هوکارت بصورت رایگان ارائه می شود .

تیغه انتهایی کرکره چیست و چه کاربردی دارد ؟

تیغه انتهایی کرکره هم مانند تیغه ابتدایی کاربرد بسیار جالبی دارد و در تمامی کرکره های هوکارت بصورت رایگان ارائه می شود . این تیغه در انتهای کرکره نصب می شود و یک نوار پلاستیکی مخصوص به انتهای آن وصل می شود تا زمانی که کرکره بسته می شود ، تیغه انتهایی کرکره و لاستیک انتهای آن بر روی زمین قرار بگیرد . تیغه انتهایی و لاستیک روی آن باعث می شود در هنگام بسته شدن کرکره و با تماس کرکره با کف زمین ، صدایی تولید نشود و درز بین کرکره و زمین بطور کامل بسته شود.

بست حلزونی در نصب کرکره چه کاربردی دارد ؟

بست حلزونی توسط کارخانجات هوکارت اختراع شده و بصورت رایگان در پک کرکره ارائه می شود. استفاده از بست حلزونی پلاستیکی ، توسط تولید کنندگان و نصابان حرفه ای بسیار توصیه می شود . هرچند این بست ها قیمت چندانی ندارند اما از نظر فنی و حرفه ای در کارکرد کرکره برقی ارزشمند و بسیار مفید هستند . بست حلزونی پلاستیکی بر روی شفت کرکره قرار گرفته و نسبت به عرض کرکره به فاصله های حدود یک متر بر روی شفت پیچ می شوند . بست حلزونی همانطور که از اسم و ظاهرش مشخص است به شکل حلزونی بود و جایگاه ویژه ای برای تیغه ابتدایی کرکره می باشد . بسته شدن تیغه ابتدایی بر روی آن چندین مزیت فنی دارد . اولا نصب و بستن تیغه ابتدایی بر روی شفت بسیار راحت و نیز بسیار محکم می شود . دوما رول شدن کرکره بر روی شفت دقیقا شکل دایره ای گرفته و تغییر شکل نمی دهد . سوما از ساییده شدن تیغه های کرکره بر روی شفت فلزی جلوگیری کرده و صدای کرکره را کاهش می دهد . چهارما از بریده شدن تیغه های ابتدایی و افتادن کرکره جلوگیری می نماید .

 • شفت کرکره برقی چقدر اهمیت دارد؟

شفت کرکره به زبان ساده یک لوله فلزی است که در بالای کرکره به موتور کرکره وصل شده و کرکره بر روی آن جمع شده و رول می شود . بر خلاف اینکه در نگاه اول این قطعه بصورت یک لوله ساده فلزی و بی اهمیت جلوه می کند اما این لوله اهمیت زیادی دارد و نکات زیر را در مورد آن بایستی مورد توجه قرار دهیم .

 • - این لوله بایستی از تولید کنندگان معتبر تهیه شده و کیفیت آن از نظر صاف بودن ، بدون موج بودن ، شکل دایره ای دقیق داشتن و ضخامت مناسب ورق لوله قابل قبول باشد .
 • - شفت ها بایستی رنگ شده و سپس نصب شوند تا در دراز مدت دچار پوسیدگی نشوند .
 • - جوش دادن شفت و استفاده از شفت دو تکه در کرکره برقی بسیار غلط و غیر فنی است .
 • - هرچقدر عرض کرکره برقی بیشتر باشد ، قطر شفت نیز بایستی افزایش پیدا کند .
 • - امروزه شفت های با قطر 5/8 سانتی متر برای کرکره هایی با عرض بسیار کم استفاده می شوند و شفت هایی با قطر 5/11 و 16 سانتی متری برای کرکره های عریض تر مورد استفاده قرار می گیرد .
 • شفت کرکره برقی چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

امروزه بازار کرکره برقی هم مانند بازار بسیاری از کالاهای دیگر ملتهب شده و رقابت بر سر پایین آوردن قیمت خیلی زیاد است .

چه چیزهایی باعث می شود تا کرکره برقی صدای بیشتری داشته باشد ؟

مهم ترین دلایلی که باعث می شوند صدای کرکره برقی بصورت غیر عادی بوده و بالاتر باشد عبارتند از:

 • - کیفیت پایین موتور و یا اشکال کارکرد موتور
 • -
 • - نامناسب بودن قلاب تیغه کرکره و ضعیف بودن طراحی قلاب های کرکره
 • - عدم شاقول بودن کرکره برقی
 • - عدم تراز کامل کرکره
 • - قوس داشتن شفت کرکره
 • - گیر کردن کپس در داخل ریل کرکره و یا شکستن برخی از آن ها
 • - اشکالات فیزیکی در تیغه های کرکره
 • - فاصله نا مناسب شفت و کرکره
 • - زاویه نا مناسب ریل و شفت
 • - سایر اشکالات نصبی

آهن کشی و فریم زیر کار کرکره برقی چقدر اهمیت دارد ؟

معمولا قبل از نصب کرکره برقی ، 2 شاخه قوطی آهن 4*4 سانتی متری و یا 4*8 سانتی متری در دو طرف کار جوش می دهند . این قوطی کشی آهن از نظر شاقول بودن و تراز بودن بسیار اهمیت دارد . در واقع ریل های کرکره در دو طرف بر روی این قوطی پیچ می شوند .

هرچقدر که دهنه کرکره عریض تر باشد قوطی آهن زیر ریل ها بایستی بزرگتر و قوی تر باشد . مثلا برای دهنه های خیلی بزرگ از قوطی آهن 10*8 سانتی متری استفاده می شود . نصاب های حرفه ای معولا از تراز لیزری استفاده می کنند .

آیا کرکره برقی به معنای واقعی ضد سرقت وجود دارد ؟

تمامی کرکره برقی ها از هر جنسی که باشند دارای مقاوت خاصی هستند و امکان بریدن و یا تخریب شدن با ابزار و لوازم خاص را دارند . اما هر کرکره ای با توجه به نوع کرکره و کیفیت آن می تواند ضریب امنیتی پایین یا بالایی داشته باشد . امروزه کرکره هایی در بازار دیده می شوند که پس از نصب با کمترین فشار دست از ریل در آمده و خمیده می شوند . این کرکره ها اغلب ظاهر معمولی و قیمت بسیار ارزان تر دارند . کرکره ها ضد سرقت اولین بار توسط کارخانجات هوکارت اختراع و به بازار معرفی گردید و البته در حال حاضر مدل های تقلبی و کپی آن ها در بازار دیده می شود .مزیت اصلی این کرکره های ضد سرقت در طراحی بسیار دقیق در قلاب ها و غضروف دار بودن آنهاست که موجب می شود تا با فشار دادن کرکره از پایین به سمت بالا حرکت نکند . به عبارت دیگر این کرکره ها بایستی از طریق کشیده شدن از بالا حرکت کنند  و این خاصیت ضد سرقت بودن آن هاست . در صورتی که همه کرکره های معمولی دیگر را می توان با فشار دادن از سمت پایین به بالا باز کرد . ضمن اینکه بی صدا بودن ، زیبایی خاص و رنگ بندی کرکره های لوکس ضد سرقت از مزایای دیگر آن می باشد . کارخانجات هوکارت تیغه های لوکس ضد سرقت را در مدل های 7 سانتی متری و 11 سانتی متری عرضه می کند .تیغه های کرکره ضد سرقت لوکس ، طرفداران بسیار زیادی دارد .

چرا اکثر مردم کرکره سفید نصب می کنند ؟

استفاده از کرکره های برقی به رنگ سفید دلایل مختلفی می تواند داشته باشد .

 • - اکثر ساختمان ها نمای سفید رنگی دارند و به جهت تطابق رنگ کرکره رنگ سفید را ترجیح می دهند .
 • - اکثر تولید کنندگان و فروشندگان به جهت فرار از مشکل دپوی تیغه کرکره های رنگی و به جهت ناتوانی در سرمایه گذاری و خواب سرمایه ، ترجیح می دهند که فقط رنگ سفید را انبار کرده و برای راحتی کار خود آنرا بیشتر تبلیغ نمایند .
 • - برخی از تولید کنندگان و فروشندگان امکان تولید و عرضه کرکره های رنگی را ندارند و توان رقابت در این عرصه را از دست داده اند . زیرا تولید و عرضه کرکره با طیف رنگی گسترده ، ضایعات بیشتری را به آنان تحمیل می کند و مدیریت ضایعات به شدت مشکل می شود .
 • کارخانجات عظیم هوکارت توان تولید و عرضه تمامی رنگ های مورد درخواست مشتری را دارد و همواره در این زمینه هم پیشرو و صاحب نام بوده است .

توصیه می کنیم با عنایت به سلیقه خود و با توجه به نمای ساختمان خود از طیف رنگ های زیباتر استفاده کرده و متناسب با رنگ دلخواه و هارمونی رنگ نمای ساختمان ، رنگ های متنوع را انتخاب نمایید و از این زیبایی ها لذت ببرید .

ساختمان شما باید ترکیبی از رنگ های زیبا بدرخشد . کرکره برقی رنگی نمای شما را منحصر به فرد و رویایی جلوه می دهد .

 

رنگ دکورال و طرح چوب برای کرکره برقی قیمت آن را چقدر افزایش می دهد ؟

در سال های جدید کرکره برقی با رنگ های دکورال طرفداران زیادی پیدا کرده است . مخصوصا کرکره برقی با طرح چوب زیبایی چشم نواز بسیار بالایی دارد .در بازدیدهایی مختلفی که مردم در نمایشگاه بین المللی از غرفه هوکارت داشتند ، 90% خانواده ها مجذوب رنگ های دکورال شده و کرکره های با طرح چوب را سفارش می دهند .

رنگ دکورال مخصوصا در بین خانم ها جذابیت و طرفداران فراوانی دارد و قیمت آن در مقابل زیبایی اش می ارزد . رنگ دکورال نسبت به رنگ های معمولی به ازای هر متر مربع حدودا 40000 تومان گران تر است .

کارخانجات هوکارت با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های اتوماتیک ، زیباترین رنگ های دکورال را تولید می نمایند .

قلاب تیغه کرکره ها چقدر مهم است ؟

در طراحی و تولید کرکره برقی یکی از مهم ترین مباحث ، طراحی شکل تیغه و طراحی قلاب های تیغه کرکره است . طراحی قلاب در کارخانجات هوکارت توسط یک تیم مهندسی مجرب صورت گرفته و پس از آن با آزمایشات فنی مختلف بصورت تخصصی تست می شود .

مقاومت تیغه در کرکره هایی که ارتفاع بیش از 3 متر دارند به طراحی و ضخامت و شکل حرفه ای قلاب تیغه بستگی دارد . ضعیف بودن قلاب ها می تواند موجب باز شدن و افتادن تیغه ها و یا موجب صدای زیاد و غیر عادی تیغه هم بشود . در طراحی قلاب تیغه کرکره گاهی یک هزارم سانتی متر نیز مهم است . زاویه و قوس انحنای قلاب ها و نیز هماهنگی کامل نری و مادگی قلاب ها بحث های فنی و تخصصی زیادی دارد. اکثر شرکت ها و تولید کنندگان از روی طرح و نقشه قلاب تیغه های کرکره هوکارت الگو برداری و یا کپی می نمایند .

مواد اولیه کرکره برقی چیست ؟( منیزیم سیلسیم آلومنیوم )

همانطور که قبل تر هم اشاره شده مواد اولیه کرکره برقی می تواند بطور کلی آلومنیوم و یا ورق فلزی گالوانیزه باشد . در ساخت کرکره های برقی آلومنیومی مواد اولیه اصلی با اینکه آلومنیوم است ولی می تواند کیفیت های مختلفی داشته باشد .

توجه داشته باشید که شمش خالص آلومنیوم معمولا به صورت مکعب مستطیل است . در ساخت کرکره های با کیفیت ، معمولا از بیلیت آلومنیوم 6063 استفاده می کنند . 6063 آلیاژ خاصی از آلومنیوم است که بصورت بیلیت ( استوانه های حدودا 40 کیلویی ) ساخته شده و برای تولید پروفیل آلومنیوم در داخل دستگاه اکستروژن قرار می گیرد .

 • امروزه بسیاری از پروفیل کرکره های ارزان قیمت بازار از بیلیت هایی تولید می شوند که از طریق ذوب کردن ضایعات آلومینوم ( قابلمه ، قوطی رانی و ... ) تولید می شوند و بدیهی است که کیفیت و درجه سختی کرکره هایی که با این مواد اولیه تولید شوند بسیار پایین خواهد بود .

 

 • مدت زمان تولید و نصب کرکره بطور معمول چقدر است ؟

زمان نصب هر دهنه کرکره معمولا بیشتر از یک روز نمی شود . تیغه کرکره معمولی 80 تک پل و دو پل سفید ، اغلب به صورت دپو نگهداری می شود و پس از سفارش مشتری حداکثر یک روزه تحویل داده می شود . اما اگر سفارش مشتری از کرکره های نوع لوکس یا تیغه های خاص و با رنگ های سفارشی باشد اغلب بین 3 تا 7 روز کاری زمان برای تولید و ارسال لازم است .

کارخانجات هوکارت پروفیل ، کرکره های سفید رنگ را اغلب در متراژهای مناسب تولید و انبار می کند تا پس از سفارش مشتری با قید فوریت ارسال نماید .

تولید برخی کرکره ها با توجه به شرایط خاص تولید آن ها ممکن است زمان بیشتری لازم داشته باشند . از جمله کرکره های پانچ ، کرکره های با رنگ  دکورال و کرکره صنعتی ارنست ، مدت زمان حدود 10 روز نیاز دارند .

 • درجه سختی کرکره آلومنیوم چه معنایی دارد ؟

درجه سختی آلومنیوم با واحد " راکول " شناخته می شوند . هرچه درجه سختی کرکره های آلومنیومی بالاتر باشد ، نشانگر کیفیت بهتر آن می باشد . معمولا کرکره های آلومنیومی ارزان قیمت بازار دارای درجه سختی 0 تا 4 راکول هستند . درجه سختی آلومنیوم با دستگاه مخصوص سختی سنج اندازه گیری می شود .

کرکره های آلومنیومی که در کارخانجات هوکارت تولید می شوند ، دارای درجه سختی 8 تا 16 راکول هستند . این همان کیفیت هوکارت است که همواره به عنوان برترین و پیشرفته ترین تولید کننده کشور در اوج قله های صنعت می درخشد .

اشکال تیغه های ارزان قیمت چیست ؟

توصیه ما این است که " کرکره ارزان قیمت نخرید "  " هیچ ارزانی بی دلیل نیست " .

 کرکره آلومنیومی ارزان قیمت معمولا دارای اشکالات زیر است :

 • - از ضایعات آلومنیوم تولید می شود .
 • - درجه سختی خیلی پایینی دارد در نتیجه استحکام و مقاومت کمتری دارد .
 • - قلاب تیغه کرکره ها ضعیف بوده و به مرور باز می شود و کرکره پاره می شود .
 • - معمولا وزن خیلی کمتری دارد . ( بطور واقعی زیر 5/3 کیلوگرم )
 • - معمولا صدای بیشتری داشته و   کمتری دارد.
 • آیا کرکره برقی گارانتی دارد ؟

موتور کرکره برقی بطور جداگانه ، معمولا دارای گارانتی 12 تا 24 ماه دارد و بستگی به نوع برند و مارک و کیفیت آن می تواند ضریب اطمینانی برای خریداران باشد . موتورهای هوکارت با برند ویس موتور و آسپر دارای گارانتی 2 ساله بوده و جزء بهترین موتورهای موجود در بازار می باشند .

معمولا کمتر شرکت یا تولید کننده ای خود کرکره کرکره را گارانتی می کند . اغلب شرکت ها فقط موتور کرکره را گارانتی کرده و از ضمانت کرکره و تیغه های آن طفره می روند . اما خوشبختانه کارخانجات هوکارت می تواند کلیه قسمت های کرکره برقی ( موتور و تیغه های کرکره ، ریل و ....) را گارانتی نماید .

البته خریداران بایستی در هنگام خرید ، سرویس گارانتی را درخواست کرده باشد تا این سرویس فعال شود.

 

کرکره با تیغه های شفاف چیست و چه کاربردی دارد ؟

کرکره با تیغه های شفاف ( پلی کربنات ) در سال های اخیر طرفدارانی پیدا کرده که اغلب آن ها بانک ها و مراکز تجاری هستند .

این نوع از کرکره ها با غضروف میله ای استیل – آهنی – آلومنیومی در بازار عرضه می شوند که البته مدل غضروف آلومنیومی آن با انتخاب رنگ های مختلف آن جذاب تر است . کرکره شفاف با کیفیت های مختلف درجه 1 و 2 و 3 در بازار عرضه می شود . قیمت کرکره های شفاف حدود 40 درصد از کرکره های معمولی گران تر است . اما به دلیل زیبایی خاص آن ارزشمند است . البته برای عرض های بیشتر از 5 متر و ارتفاع بیش از 4 متر توصیه نمی شود .

پانچ تیغه های کرکره برقی چه کاربردی دارد ؟

پانچ کردن تیغه کرکره برقی یعنی اینکه در برخی از تیغه های کرکره سوراخ های شکل دار ایجاد کنیم و شکل پانچ معمولا بصورت دایره ای – بیضی – مربعی – مستطیلی و فلاور ( شکل گل ) ایجاد می شود و انتخاب شکل پانچ سلیقه ای و بستگی به نوع تیغه کرکره دارد .کرکره های پانچ دار معمولا برای رستوران ها – طلا فروشی ها – بانک ها و یا مغازه ها که مایلند جهت دیده شدن مغازه ها و یا اینکه برای تهویه مغازه راهی داشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد . تیغه های پانچ دار معمولا حدود 20%  گران تر از تیغه های معمولی هستند . البته تیغه های پانچ دار بدلیل اینکه تک جداره ساخته می شوند از نظر استقامت و ایمنی مقداری ضعیف تر تولید می شوند . کرکره های تمام پانچ را به دلیل پایین بودن ضریب امنیتی توصیه نمی کنیم .

لیبل پلاک کرکره برقی چه اهمیتی دارد ؟

کارخانجات و تولید کنندگان معتبر معمولا روی تیغه کرکره های تولید شده ، لیبل نام تجاری خود را به صورت بر چسب می چسبانند و در انتهای کرکره هم یک قطعه پلاک به صورت ورق گالوانیزه پانچ می کنند. البته گاهی این پلاک انتهایی توسط نصاب ها و با شماره تلفن و تبلیغات خودشان نصب می شود .

پس از نصب کامل ، معمولا برچسب ها توسط خریداران کنده می شوند . اگر این بر چسب ها برای مدت طولانی روی کرکره بماند و مخصوصا اگر مدتی هم در مقابل آفتاب قرار بگیرد ، کندن و جدا کردن آن بسیار سخت خواهد بود .

چه کرکره هایی پس از نصب نیاز به خدمات بیشتری دارند ؟

بطور کلی کرکره برقی با کیفیت پایین و یا کرکره ای که توسط نصاب غیر حرفه ای نصب شده باشد به خدمات بیشتری نیاز دارد و بعد از چند ماه خریدار را گرفتار اشکالات متعدد می نماید . عمده ترین اشکالات و خدماتی که خریداران را اذیت می کند عبارتند از : اشکال در کارکرد موتور – گیر کردن کرکره – صدای غیر عادی کرکره – درآمدن کرکره از ریل و ...

بی صدا بودن یا کم صدا بودن آن به چه عواملی بستگی دارد ؟

 • - کیفیت و کارکرد موتور کرکره
 • - نصب صحیح و رعایت نکات حرفه ای کار
 • - کیفیت طراحی قلاب کرکره ها
 • - کیفیت تولید و ضریب سختی کرکره
 • - انتخاب درست تیغه های کرکره با توجه به شرایط فنی کار
 • فریب تبلیغات دلالان و واسطه ها را نخورید . ( بی صدا فوری ارزان )

بهترین روش برای خرید و نصب کرکره برقی با قیمت مناسب این است که مستقیما از سریق کارخانه ها و تولید کنندگان اصلی سفارش داده و خرید نمایید تا از امکانات و تجارب فنی و تخصصی آنان بیشتر استفاده کنید .

ضمن اینکه در این مدل از قیمت مناسب تری هم بهره می گیرید و امکان انتخاب بیشتری هم دارید .

 • هر مدل از تیغه کرکره ها مشخصات فنی خاصی دارد . حتما به آن توجه کنید .

کارخانجات هوکارت تیغه کرکره و ریل را در انواع مختلف تولید می کند و تنوع محصولات آن بی نظیر است.  به کمک کارشناسان فروش هوکارت و با توجه به ابعاد کرکره مورد نیاز و با توجه به مشخصات فنی هر کدام از کرکره ها ، محصول مناسب خود را انتخاب کرده و سفارش دهید .

 • کرکره های ارزان قیمت بسیار گران هستند .