طرح تعالی | دانلود طرح تعالی برنامه عملیاتی طرح تعالی مدیریت مدرسه

جهت دانلود و خرید طرح تعالی روی لینک زیر کلیک نمائید .

طرح تعالی

ده ها نمونه فایل جدید طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار در بانک فایل پژوهشی معلمان به این دلیل است که این مجموعه بر اساس وظیفه خود نسبت به تنظیم برنامه سالانه بر اساس طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار اقدام نموده است.

اهمیت و ضرورت برنامه تعالی مدیریت کیفیت مدار

با اینکه نظام آموزش و پرورش نقش موثر و پررنگی در تغییر و تحول و پیشرفت جامعه در زمینه های علمی ، فرهنگی ، هنری و آموزشی جامعه دارد ، اما این واقعیت که خود نیز در این تحولات متاثر برخی از تغییرات قرار می گیرد انکار ناپذیر است.

در سند تحول بنیادین و چشم انداز بیست ساله آموزش و پرورش این حقایق وجود دارد که برای داشتن یک نظام آموزشی قوی و خروجی متناسب با نیاز روز می بایست مدارس و سایر آموزشگاه های دولتی و خصوصی تلاش نموده و بر این اساس برنامه ریزی نمایند . مدیران و سایر عوامل آموزشی نیز باید از هیچ کوششی در راستای برنامه عمل سالانه و تقویم اجرایی خود در این سطح فروگزار نباشند.

در واقع می توان گفت : از آنجا که مدرسه با هدف اعتلای سطح آموزشی و پرورشی به کار می آید و توقعات و انتظارات جامعه در این راستا نسبت به مدرسه صورت می پذیرد ، لذا بهبود مدیریت مدرسه و ارتقای کیفیت یادگیری دانش‌آموزان امر مهمی است و از این جهت مدرسه نیاز به مدیریتی قوی، عوامل آموزشی پرانگیزه و دانشمند، دانش‌آموزان پژوهشگر، استفاده بهینه از منابع کافی و…است که همه آن‌ها بستگی به مدیریت قوی و پر کار می‌باشد. بنابراین برنامه ای توسط متخصصان تعلیم و تربیت به این منظور طراحی و تدوین گردیده است که طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار نام دارد و به منظور رسیدن به اهداف ذکر شده طراحی گردیده است.

طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار در چشم انداز آموزش و پرورش

همانطور که در چشم انداز آموزش و پرورش  به اهمیت برنامه ریزی، مشارکت دانش آموزان ، ارزشیابی دقیق و اعتلای کیفیت آموزش و پرورش در کلیه بخش ها توجه گردیده است، برنامه تعالی مدیریت کیفیت مدار تلاشی برای ارتقای مدیریت مدرسه در راستای چشم انداز ۲۰ ساله بیست ساله آموزش و پرورش است  ونیز تلاش دارد با توجه کردن و اجرای محورهای زیر در آموزشگاه به انتظارات چشم انداز ۲۰ ساله عمل نماید .

اقدامات برنامه سالانه طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار

۱- اقدامات علمی و عمل به آنها در راستای چشم انداز بیست ساله

۲- بررسی نظارت گونه و مشاوره و راهنمایی در آنها

۳- ارزشیابی مشخص بر اساس الگوریتم های جدید

۴- مشارکت همه جانبه دانش آموزان ، معلمین و اولیای آنها

هدف کلی برنامه سالانه بر اساس طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار

بالا بردن سطح کیفی آموزشگاه و کیفیت بخشی به محور ها و فرایندهای موجود

اهداف فرعی طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار

  • استوار سازی طرح تعالی در مدیریت آموزشگاه و توجه نمودن به محورهای موجود
    •  

    دانلود طرح تعالی

    در نهایت خدمت شما عزیزان عرض می کنیم که در این راستا بانک فایل پژوهشی معلمان اقدام به تهیه و انتشار ده ها نمونه برنامه بر اساس طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار در این سایت نموده است که مدیران و سایر فرهنگیان می توانند با مراجعه به این سایت از برنامه های موجود استفاده های لازم را ببرند.

1 Dec 2018